Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Atrakcje dla dzieci w Gdańsku – lista

26 stycznia, 2024 gdańsk atrakcje dla dzieci

Gdańsk to miejsce, które nie tylko dorosłym, ale i najmłodszym turystom, ma wiele do zaoferowania. Zaciekawią tu nie tylko liczne zabytki, ale przede wszystkim atrakcje skierowane bezpośrednio do dzieci. Przyjazne dla rodzin miejsca w Gdańsku to przede wszystkim parki miejskie, place zabaw, interaktywne muzea i centra nauki, a także miejsca z atrakcjami tematycznymi dedykowanymi dla najmłodszych. Zatem, które z nich warto odwiedzić?

Sprawdź także:

Atrakcje dla dzieci w Krakowie

Parki i place zabaw w Gdańsku

Gdańsk to miasto zielone, pełne parków i placów zabaw. Idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek jest Park Oliwski. Położony jest w jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska, Oliwie. Oferuje nie tylko przepiękne zieleń, ale i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Znajduje się tu duża ilość placów zabaw, a także mini zoo, gdzie dzieci mogą zobaczyć m.in. daniele, sarny czy pawie.

Kolejnym ciekawym miejscem jest Park Jelitkowski. Znajduje się tam dużo atrakcji dla dzieci, w tym place zabaw, basen z fontannami, a także strefa z grami planszowymi na świeżym powietrzu. Bez wątpienia dużą atrakcją jest tu również bliskość plaży.

Interaktywne muzea i centra nauki

Gdańsk to miasto, gdzie nauka łączy się z zabawą. Jednym z takich miejsc jest Hevelianum – centrum edukacji i rekreacji, jedno z nielicznych w Polsce. Na terenie Hevelianum dzieci mogą eksperymentować i samodzielnie prowadzić badania naukowe. Na terenie Hevelianum znajdują się m.in. wieża widokowa, park linowy, stanowiska archeologiczne i wiele innych atrakcji.

Warto odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej, które pomimo poważnej tematyki, w atrakcyjny sposób wprowadza dzieci w historię. Ekspozycje są dostosowane do wieku dzieci i bardzo interaktywne. Zwiedzanie zaplanowane jest tak, aby dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w lekcjach historii.

Atrakcje tematyczne dla najmłodszych

Wśród bogatej oferty atrakcji dla dzieci w Gdańsku, na uwagę zasługują także te tematyczne. Do jednych z nich należy Park Wodny Sopot. Na miejscu znajdują się baseny z różnym poziomem głębokości, zjeżdżalnie, fontanny, jacuzzi, a nawet rzeka z prądem. Jest to idealne miejsce na aktywne spędzenie czasu z rodziną.

Kolejnym nietypowym miejscem, które warto odwiedzić podczas pobytu w Gdańsku, jest Ogród Doświadczeń. Oprócz elementów typowych dla ogrodów botanicznych, znaleźć tu można bardzo ciekawe i pouczające stacje naukowe. Atrakcją jest m.in. stacja poświęcona zjawiskom optycznym, na której dzieci mogą przetestować różne rodzaje iluzji.

Oprócz opisanych powyżej miejsc, w Gdańsku czekają na dzieci jeszcze liczne innne atrakcje. Odwiedzając je, dzieci mogą łączyć przyjemność z poznawaniem świata i zdobywaniem nowych doświadczeń. Bez wątpienia takie wyjazdy są dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Lista atrakcji:

  • Stadion Energa Gdańsk i Fun Arena
  • Europejskie Centrum Solidarności i Wydział Zabaw
  • Centrum Hewelianum
  • Ośrodek Kultury Morskiej
  • Magnum Arena Gdańsk
  • ZOO 

Redakcja maluchity.pl

Marek, pasjonat rodzicielstwa i redaktor maluchity.pl, oddaje się z entuzjazmem publikowaniu treści, które obejmują obszary rozrywki, praktycznych porad dla rodziców, zdrowego rozwoju dzieci, inspiracji edukacyjnych oraz doświadczeń związanych z życiem rodzinnym. Jego misją jest dostarczanie wartościowych informacji, wspieranie rodziców w codziennych wyzwaniach oraz tworzenie przestrzeni, gdzie radość z bycia rodzicem łączy się z edukacyjnymi i inspirującymi treściami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najlepsze miejsca na plenerowy piknik z rodziną
Jak zorganizować niezapomniane przyjęcie tematyczne – krok po kroku
Znane seriale komediowe, które zawsze poprawią humor

Jesteś zainteresowany reklamą?

Znane seriale komediowe, które zawsze poprawią humor